A Nemzeti Statisztikai Hivatal honlapja januárban tette közzé a kínai beszerzési menedzser index működését, amely azt mutatja, hogy januárban a feldolgozóipari beszerzési menedzser index (PMI) 49,2% volt, ami 0,2 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban. , és a feldolgozóipar fellendült. Vállalkozásméretet tekintve a nagyvállalatok PMI-je 50,4% volt, 0,4 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, ami magasabb a kritikus pontnál; A középvállalkozások PMI-je 48,9% volt, 0,2 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, ami alacsonyabb a kritikus pontnál; A kisvállalkozások PMI 47,2% volt, 0,1 százalékponttal alacsonyabb az előző hónaphoz képest, ami a kritikus pont alatt van. A részindexek szempontjából a feldolgozóipari PMI-t alkotó öt részindexben a termelési index és a beszállítói elosztási időindex magasabb a kritikus pontnál, az új rendelési index, a nyersanyagkészlet-index és a foglalkoztatási index pedig alacsonyabb. mint a kritikus pont. A termelési index 51,3 százalék volt, 1,1 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, ami a feldolgozóipar élénkülését jelzi. Az új rendelések indexe 49.0 százalék volt, ami 0,3 százalékponttal magasabb az előző hónaphoz képest, ami azt jelzi, hogy a feldolgozóipari piac keresleti hangulata javult. A nyersanyagkészlet-index 47,6%-os, 0,1 százalékpontos csökkenést mutatott az előző hónaphoz képest, ami azt jelzi, hogy a feldolgozóipar főbb alapanyagainak készletei tovább csökkentek. A foglalkoztatási index 47,6%-os, 0,3 százalékpontos csökkenést mutatott az előző hónaphoz képest, ami a feldolgozóipari vállalkozások foglalkoztatási környezetének visszaesését jelzi. A beszállítói szállítási idő index 50,8%, 0,5 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, ami azt jelzi, hogy a feldolgozóipari alapanyag-beszállítók szállítási ideje tovább gyorsult.
A nem feldolgozóipari beszerzési menedzser index működéséből adódóan januárban a nem feldolgozóipari üzleti tevékenység indexe 50,7% volt, ami {{10}},3 százalékponttal magasabb, mint a előző hónapban magasabb volt a kritikus pontnál, ami azt jelzi, hogy a nem feldolgozóipar továbbra is folyamatosan bővült. Iparági bontásban az építőipari tevékenységi index 53,9% volt, 3.{16}} százalékponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban; A szolgáltatási szektor üzleti aktivitási indexe 50,1 százalék volt, ami 0,8 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban. Ipari szempontból a vasúti fuvarozás, a postai, a monetáris és a pénzügyi szolgáltató ágazatok üzleti aktivitási indexe 60.0%-on és a magas konjunktúra tartománya felett található; A kritikus pont alatt van a tőkepiaci szolgáltatások, az ingatlanügyek, az ökológiai védelem és a közcélú létesítménygazdálkodás üzleti aktivitási indexe. Az új rendelések indexe 47,6% volt, 0,1 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, ami azt jelzi, hogy a kereslet csökkenése a nem feldolgozóipari piacon tovább csökkent. Ágazatonként az építőipar új rendeléseinek indexe 46,7% volt, 3,9 százalékponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban; A szolgáltatási szektor új rendeléseinek indexe 47,7% volt, 0,7 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban. Az inputárindex 49,6%-os volt, az előző hónaphoz képest nem változott, és továbbra is a kritikus pont alatt volt, ami azt jelzi, hogy a nem feldolgozóipari vállalkozások által üzleti tevékenységre alkalmazott inputárak általános szintje tovább csökkent. Ágazat szerint az építőipari inputárindex 52.{52}}% volt, 0,6 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban; A szolgáltatási szektor ráfordítási árindexe 49,2 százalék volt, ami 0,1 százalékponttal alacsonyabb az előző hónaphoz képest. Az eladási árindex 48,9%, 0,4 százalékponttal alacsonyabb az előző hónaphoz képest, ami azt jelzi, hogy a nem feldolgozóipari értékesítési árak összességében csökkentek. Ágazatonként az építőipari eladási árindex 50,4% volt, 1,3 százalékponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban; A szolgáltatóipari értékesítési árindex 48,7 százalék volt, 0,2 százalékponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban. A foglalkoztatási index 47,0% volt, 0,1 százalékponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban.
Az üzleti aktivitásra vonatkozó várakozási index 59,7%-os, 0,6 százalékpontos csökkenést mutatott az előző hónaphoz képest, továbbra is a magasabb gazdasági övezetben található, ami azt jelzi, hogy a nem feldolgozóipari vállalkozások továbbra is optimisták a közelmúlt piaci fejleményeivel kapcsolatban. Ágazatonként az építőipar várt konjunktúraindexe 61,9% volt, 3,8 százalékponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban; A szolgáltatási szektor várt üzleti aktivitási indexe 59,3% volt, 0,1 százalékponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban. Ezenkívül januárban az összetett PMI output index 50,9% volt, 0,6 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, ami továbbra is magasabb volt a kritikus pontnál, jelezve, hogy a A kínai vállalatok általános termelési és üzemeltetési tevékenységei tovább bővültek. Zhao Qinghe, az Országos Statisztikai Hivatal szolgáltatóipari felmérési központjának vezető statisztikusa kifejtette, hogy januárban a feldolgozóipari beszerzési menedzser index, a nem feldolgozóipari üzleti tevékenység indexe és az összetett PMI output index 49,2% volt, 50 ,7% és 50,9%, 0,2, 0,3 és 0,6 százalékpontos növekedés az előző hónaphoz képest, és Kína gazdasági légköre fellendült.
Januárban a feldolgozóipari PMI enyhén 49,2%-ra emelkedett, a jóléti szint javult. 1. A termelési index bővülése felgyorsult. A termelési index 51,3 százalékon állt, 1,1 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, és közel négyhavi csúcsra emelkedett. Az ipar szempontjából az élelmiszer- és bor- és italfinomított tea, a papírnyomtatás, a kultúra, az oktatás, a sport- és szórakoztatóipar, az orvostudomány és más iparágak termelési indexe több mint 53.0%, a termelés a kapcsolódó iparágak gyorsan bővülnek; A vegyi alapanyagok és vegyi termékek, a vegyi rost- és gumi- és műanyagtermékek, valamint a nemfémes ásványi termékek termelési indexe zsugorodási tartományban van, a vállalkozások termelési tevékenysége lassul. (2) Az új rendelések indexe felpattant. Az új rendelési index 49.0 százalék volt, ami 0,3 százalékponttal magasabb az előző hónaphoz képest, a külső keresletet tükröző új exportrendelési index pedig 1,4 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest, a hazai és a külső kereslet javulását mutatja. A kulcságazatok szempontjából a berendezésgyártás, a csúcstechnológiás gyártás és a fogyasztási cikkipar új rendelési indexe 50,3%, 50,2% és 50,3% volt, mindegyik a kritikus pont felett. A nagy energiafelhasználású ipar új rendelési indexe 47,0%, ami továbbra is a kritikus pont alatt van, a piaci kereslet továbbra is elégtelen.
(3) A nagyvállalatok PMI-je a bővülési tartományba emelkedett. A nagyvállalatok PMI-je 50,4% volt, ami 0,4 százalékpontos növekedést jelent az előző hónaphoz képest, és a jóléti szint fellendült. A felmérés eredményei azt mutatták, hogy a nagyvállalatok több mint 70%-ának kapacitáskihasználtsága elérte vagy meghaladta a 80.{{20}}%-ot, valamint a vállalkozások termelési kapacitása gyorsan elengedték. A középvállalkozások PMI-je 48,9% volt, 0,2 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, ami a gazdasági helyzet javulását jelzi. A kisvállalkozások PMI 47,2 százalék volt, ami 0,1 százalékponttal alacsonyabb az előző hónaphoz képest, ami alacsony gazdasági szintet jelez. 4. Az üzleti várakozások alapvetően stabilak voltak. A Tavaszi Fesztivál ünnepének közeledtével és egyes iparágak hagyományos termelési holtszezonba lépésével a termelés és az üzleti tevékenység várható mutatója 54,0% volt, továbbra is a bővülési sávban, és a vállalkozások jövőbe vetett bizalma. a piac fejlődése általában stabil volt. Az ipar szempontjából a gyógyszer-, speciális berendezések, gépjármű-, vasúti, hajó- és űrtechnikai berendezések és egyéb iparágak termelési és üzemeltetési tevékenységének várható indexe 56,0% felett van, a vállalkozások optimistábbak a közelmúlt piaci fejleményeivel kapcsolatban.
Januárban a nem feldolgozóipari üzleti tevékenység indexe 50,7% volt, ami 0,3 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, és a nem feldolgozóipar továbbra is folyamatosan bővült. (1) A szolgáltató szektor üzleti aktivitási indexe bővülési tartományba emelkedett. A szolgáltatási szektor üzleti aktivitási indexe 50,1 százalék volt, ami 0,8 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban. Iparágat tekintve a vizsgált 21 iparágból 13 volt a bővülési sávban, néggyel több, mint az előző hónapban, a szolgáltató szektor pedig bővült. Az üdülési hatás hatására nőtt a lakosok utazási és fogyasztási hajlandósága, a kiskereskedelem, a közúti szállítás, a légi közlekedés, a vendéglátás és egyéb iparágak konjunktúraindexe a bővülési sávba emelkedett, a piaci aktivitás pedig fellendült. A vasúti fuvarozás, a posta, a monetáris és a pénzügyi szolgáltatások, valamint az egyéb iparágak üzleti aktivitási indexe mind a magas, 60,0%-os és afeletti konjunktúra tartományban volt, és a teljes üzletág gyorsan növekedett. A tőkepiaci szolgáltatások, az ingatlan- és egyéb iparágak üzleti aktivitási indexe ugyanakkor alacsony szinten fut, a jóléti szint pedig gyenge. A piaci várakozások szempontjából a konjunktúra-várakozási index 59,3% volt, lényegében nem változott az előző hónaphoz képest, továbbra is magasabb konjunktúratartományban helyezkedik el, a szolgáltató vállalkozások piacfejlődési kilátásba vetett bizalma pedig stabil. (2) Az építőipar üzleti aktivitási indexe csökkent. Az építőipar olyan tényezők hatására, mint a téli hideg időjárás és a közelgő Tavaszi Fesztivál, beköszöntött a holtszezonba, és az üzleti aktivitási index 53,9%-os volt, 3,0 százalékponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban. A piaci várakozások szempontjából az üzleti aktivitási várakozási index 61,9%, ami továbbra is a magas konjunktúra tartományában helyezkedik el, ami azt jelzi, hogy az építőipari vállalkozások erősen bíznak a piac fejlődésében.
Januárban az összetett PMI output index 50,9% volt, 0,6 százalékponttal magasabb, mint az előző hónapban, ami azt jelzi, hogy a kínai vállalatok termelési és üzemeltetési tevékenysége tovább bővült. Az összetett PMI output indexet alkotó feldolgozóipari termelési index 51,3%, a nem feldolgozóipari üzleti tevékenység indexe 50,7% volt.
