A csavar húzószilárdságának átfogó elemzése A csavar szakítószilárdságának számítása

Mar 28, 2024

Hagyjon üzenetet

A csavarok szakítószilárdságának átfogó elemzése
A csavarok és csapok teljesítményszintjei 10 szintre vannak osztva: 3,6-tól 12,9-ig. A tizedesvessző előtti szám az anyag szakítószilárdsági határának 1/100-át jelenti, a tizedesvessző utáni szám pedig az anyag folyáshatára és a szakítószilárdság határának 10-szerese.
Az anyák teljesítményszintje 7 szintre oszlik, 4-től 12-ig. A számok nagyjából a minimális igénybevétel 1/100-át jelentik, amelyet az anya garantáltan elvisel.
Az egyesített hüvelykes menetekhez három menetminőség létezik a külső menetekhez: 1A, 2A és 3A, valamint három fokozat a belső menetekhez: 1B, 2B és 3B, amelyek mindegyike szabadon illeszkedik. Minél magasabb a szintszám, annál szorosabb az illeszkedés.
1, 1A és 1B osztályok, nagyon laza tűrésosztályok, amelyek belső és külső menetek tűrés illeszkedésére alkalmasak.
A 2., 2A és 2B szintek a legáltalánosabb menettűrési szintek a brit sorozatú mechanikus rögzítőelemekhez.
3., 3A és 3B fokozat, csavarozza össze a legszorosabb illeszkedés érdekében, alkalmas szűk tűréssel rendelkező kötőelemekhez, és biztonsági szempontból kritikus kialakításokban használatos.
A metrikus menet, a külső menet három fokozatú menettel rendelkezik: 4h, 6h és 6g, a belső menet három menet fokozattal rendelkezik: 5H, 6H, 7H. A menetillesztés legjobban kombinálható H/g, H/h vagy G/h értékkel. Finomított rögzítőmenetekhez, például csavarokhoz és anyákhoz a standard ajánlás a 6H/6g illesztés használata.
Szénacél: A szilárdsági fokozat jelzése két számrészből áll, amelyeket „?” jel választ el. A "?" előtti szám jelentése a jelölési kódban a névleges szakítószilárdságot jelöli. Például a „4” a 4.8 fokozatban a 400N/MM2 névleges szakítószilárdság 1/100-át jelzi. A jelentése "?" a pont utáni szám pedig a jelkódban a folyásarányt, vagyis a névleges folyáshatár vagy névleges folyáshatár és a névleges szakítószilárdság arányát jelzi. Például a 4.8 osztályú termékek folyáshatára 320 N/mm2.
A rozsdamentes acéltermékek szilárdsági fokozata két részből áll, amelyeket "-" választ el egymástól. A jelkódban a „-” előtti szimbólum az anyagot jelöli. Például: A2, A4 és más jelek, amelyeket "-" követ, az intenzitást jelzik, például: A2-70
Szénacél: A metrikus csavaros mechanikai teljesítményosztályok a következőkre oszthatók: 3,6, 4,6, 4,8, 5,6, 5,8, 6,8, 8,8, 9,8, 10,9, 12,9, összesen 10 teljesítményfokozat
Az acélszerkezetek csatlakozásaihoz használt csavarok teljesítményosztályai több mint 10 osztályba sorolhatók, köztük 3,6, 4,6, 4,8, 5,6, 6,8, 8,8, 9,8, 10,9 és 12,9. Közülük a 8.8-as és magasabb osztályú csavarok alacsony széntartalmú ötvözött acélból vagy közepes széntartalmú acélból készülnek, és hőkezeltek. (kioltás, temperálás), közismert nevén nagy szilárdságú csavarok, a többiek pedig közönséges csavarok. A csavarteljesítmény-osztályzat címke két részből áll, amelyek a csavar anyagának névleges szakítószilárdsági értékét és folyáshatár-arányát jelzik. Például a 4.6 teljesítményszintű csavar a következőket jelenti:
1. A csavar anyagának névleges szakítószilárdsága 400 MPa;
2. A csavar anyagának folyáshatára 0,6;
ˆ 3. A csavar anyagának névleges folyáshatára eléri a 400×0.6=240MPa szintet
A 10,9-es teljesítményszintű nagy szilárdságú csavarok hőkezelés után a következőket érhetik el:
1. A csavar anyagának névleges szakítószilárdsága eléri az 1000 MPa-t;
2. A csavar anyagának folyáshatára 0,9;
ˆ 3. A csavar anyagának névleges folyáshatára eléri az 1000×0.9=900MPa szintet

A szálláslekérdezés elküldése